Cihadın Gelinleri

Tabish Khair. "Khair, bir insanın hikâyesini düz bir haber başlığı olmaktan çıkartıp, üç boyutlu hale getirerek, korkusuz bir dürüstlükle yeniden canlandırmış.

Responsive image
YAZAR
Tabish Khair
DOSYA BOYUTU
2,46 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786052191033

PDF formatında Cihadın Gelinleri. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Cihadın Gelinleri kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


“Khair, bir insanın hikâyesini düz bir haber başlığı olmaktan çıkartıp, üç boyutlu hale getirerek, korkusuz bir dürüstlükle yeniden canlandırmış. Sade bir güzellikle kaleme alınmış, etkileyici, sevecen ve gerçekleri anlatan bir roman.”-Neel Mukherjee, Diğerlerinin Yaşamları kitabının yazarı. En İyi Erkek Yazar ödülü adayı.-“Bu güçlü, ilgi çekici, önemli roman, hem temel karakterlerin yaptıkları seçimlerin korkunç yanlarını gizlemeyip, hem de onlara karşı merhamet duygusu uyandırmayı başarabilmiş.”-Amitav Ghosh, Haşhaş Denizi romanının yazarı. En İyi Erkek Yazar ödülü adayı.-“Akılcı ve ayrıntılı bir çağrışım olarak, genç bir İngiliz kadının içini kemiren ‘İslam Devleti’ aşkını kullanan Tabish Khair, bu yüzyılın en çok taraftar toplayan ve en gaddar hareketlerinden birindeki dinsel iki yüzlüğü ve kana susamışlığı güçlü bir şekilde açığa vuruyor. Bu romanın başarısı -ve dünyanın trajedisi- Jamilla’nın unutulmaz, yürekleri dağlayan deneyimlerinin bir kurgu gibi hissedilmemesinde saklı. Bunlar sadece yazarın değil, hepimizin kâbusu.”-Liz Jensen, Louis Drax’ın Dokuzuncu Hayatı romanının yazarı.-“Khair, az rastlanan bir cesaret ve tarafsızlıkla, İslam dinine karşı duyulan öfke ile radikal İslamcı hareket arasındaki alana girerek, okuyucuları da hem içten hem dıştan görünenlere daha dikkatli bakmaya ve nereye gitmekte olduğumuzu sorgulamaya zorluyor. Bu kitap, sadece mükemmel bir kurgu romanı değil. Aynı zamanda, hepimizin kendi görüş ve önyargılarımızı test etmemiz için son derece gerekli ve önemli bir hatırlatma.”-The Hindu-(Tanıtım Bülteninden)   


Tabish Khair Cihadın gelinleri pdf indir,ücretsiz ebook epub ekitap indir,yandex oku özet. Cihadın Gelinleri isimli 200 sayfadan oluşan kitap...