Madam Bovary

Gustave Flaubert'ın Madam Bovary adlı romanı, tasvirleri ve realist gözlemleri, kurgulanış tekniğiyle batı edebiyatının en güzel şaheserlerinden biridir. Madam Bovary Özeti: 19. asrın ikinci yarısıdır.

Responsive image
YAZAR
Gustave Flaubert
DOSYA BOYUTU
10,88 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9789755708768

PDF formatında Madam Bovary. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Madam Bovary kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


1857’de yayınlanan Madam Bovary, yayıncısının ve yazarı Gustave Flaubert’in “kamu ahlakına, gelenek göreneklere ve dine hakaret”le yargılandığı, o tarihten bu yana geniş okur kitlelerinin ilgisini daima çekmiş bir başyapıttır.Taşra sıkıntısını, genç bir kadının özlemlerini ve aşklarını yalın bir gerçekçilik ve romantizmle ele alırken, sona eren romantik yüzyılın eşiğinde yükselen burjuva değerlerinin, Emma Bovary’nin kitaplardan ve hülyalarından derlediği bütün duyguları nasıl ayaklar altına alıp çiğnediğini, paranın, iktidarın ve gücün karşısındaki çaresizliğini de gözler önüne serer.Bütün zamanların en iyi romanları listesindeki yerini hep korumuş olan Madam Bovary, her türlü ahlaki yargının, iyinin ve kötünün ötesindeki karakterleriyle bize insan varlığının özünü, geleneksel yargıların bu varlığı ne ölçüde ezip yok ettiğini zengin bir toplumsal zeminde gösteren unutulmaz bir şölen sunar.Flaubert’in yargılandığı mahkemede sarf ettiği sözlere atıfta bulunursak: “Madam Bovary hepimiziz!” (Tanıtım Bülteninden)   


Madame Bovary adlı bu eser romantizmin çöküşünü, realizmin başlangıcını hazırlamıştır; bu yüzden Romanın Özeti: Charles Bovary daha tıp öğrencisiyken kendisinden büyük bir beyanla evlenmiştir.